Vítejte na portálu podvodnabazaru.cz,

poskytujeme veřejný prostor pro hlášení a vyhledávání podvodů. Jsme tu, abychom Vám pomohli se bezpečněji pohybovat na internetových bazarech bazarech. Jsme spolek dobrovolníků ponořený do světa bazarových podvodů s jediným cílem - vnést bezpečí a ochranu do online prostředí a pomoci obětem podvodů. Nabízíme společnou a rozsáhlou databázi podvodů, ve které můžete vyhledávat a přispívat dalšími podvody. Pokud nahlásíte podvod, náš portál vám zašle e-mail, kde vám sdělíme, jak dále postupovat. Podržíme vás až do konce a pomůžeme i s vymáháním. Chceme, aby se každý, kdo byl podveden, cítil podporován a věděl, že na to není sám. Kromě toho jsme hrdí na to, že naše data sdílíme s bankami a policií ČR. Ve spolupráci s vámi, uživateli, chceme postupovat proti online podvodům a trestat ty, kteří se snaží využít nevinné online nakupující.

Děkujeme vám, že jste se připojili k naší pomoci za bezpečnější nakupování na internetu.

 

Pohlédnutí do historie a i budoucnosti zakladatele portálu:

Portál jsem založil se svým synovcem v prosinci 2020. Základní funkčností bylo vkládání a vyhledávání podvodů českých podvodníků na bazarech. Půl roku jsem vyhledával sám na internetu podvodníky a vkládal je do databáze. Přes Facebook fóra se portál dostal do základního podvědomí a od té doby plní databázi sami uživatelé. K mému překvapení se množství podvodů v databázi rozrůstalo lineárním tempem a dávalo mi smysl poskytnout další pomocnou ruku. Přidali jsme na portál první články články s návodem jak "Jak snadno a rychle poznat podvodníka", "Co dělat, pokud jste byli podvedeni". Pak jsme zhruba rok portál sledovali a vychytávali chybky a stabilizovali chod.

V roce 2022 jsem díky policistovi s nebojácným nápadem dostal kontakt a navštívil prezidium policie ČR a domluvil poskytování kontaktů z databáze na podvedené pro efektivnější vyšetřování podvodů. Také jsem začal oslovovat bazary a dávat o portálu vědět. Občas se ozval nějaký novinář a pokusil jsem se vysvětlit smysl a poslání portálu.

Rok 2023 přidal portálu obrátky. Do party jsme vzali dobrovolníka, který portál posadil za silný firewall a vylepšili jsme odesílání mailů přes specializovanou firmu. Díky neustálým děkovným zprávám od uživatelů jsme se rozhodli podat další pomocnou ruku a nabídnout i vymáhání škody formou exekučního řízení. Exekutorský úřad z Plzně nám vyšel vstříc a exekuce provádí pro poškozené bezplatně a s naší účastí plně on-line. Proces jsme tedy ihned implementovali pod názvem "Jak snadno vymáhat podvod". Koncem roku 2023 jsem začali posílat všechny nahlášené účty do všech bank v ČR, kde se aktivita setkala s pozitivním ohlasem a podvodníkům tak mohou být účty ihned blokovány nebo rušeny.

V roce 2024 jsme se rozhodli portál udělat dlouhodobou a zodpovědnou společností a založili jsme spolek Podvod na bazaru, z.s. Slibuji si od toho efektivnější spolupráci s ostatními firmami a zejména bazary a státními institucemi. Aktuální popis spolupráce s okolním světem najdete v článku "Spolupráce a partneři". Pokračovali jsme v rozvoji portálu a rozšířili jsme databázi o podvodné e-shopy ze seznamu od České obchodní inspekce.

V budoucnu se můžete těšit na:

- možnost vkládání falešných e-shopů s automatickým odesláním na ČOI

- formulář pro on-line podání trestního oznámení na podatelu PČR

- formulář pro odvolání proti odložení vyšetřování

- registraci přes bankovní identitu (ověřené příspěvky, možnost odpovědi uživatelů)

- možnost ověření platnosti občanského průkazu prodejce

- možnost vyhledání stavu rozsudku

Držte nám palce a nebo ještě lépe se staňte členy spolku a pomáhejte s námi. S kým již spolupracujeme a koho hledáme najdete v článku Spolupráce a partneři.